Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

25 Ocak 2017
Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

Boya içermeyen bulaşık deterjanları yağ lekesi çıkarma konusunda oldukça başarılıdır. Yemek yağları düşünülerek hazırlanan formülleri sayesinde, yağ üzerinde oldukça etkileyici bir çözücülükleri vardır. Ancak kumaşa zarar vermeyeceğinden emin olarak kullanmak gerekir. Çünkü bazı bulaşık deterjanları, içerisinde bulunan ağartıcı nedeniyle giysi renginin değişmesine neden olabilirler.

Yağ lekesi nasıl çıkar bilmeyenler için pratik bir yöntem de, pudra kullanmaktır. Yeni oluşmuş yağ lekesinin üzerine zaman kaybetmeden pudra serpiştirirseniz, bu yağın kumaş tarafından emilmesini engeller. Bir süre pudranın yağı emmesini beklemeli ve ardından temiz bir bezle pudranın üzeri kapatılarak, orta sıcaklıkta ütülenmelidir. Ütünün sıcaklığıyla birlikte kuruyan pudra yumuşar ve yağ lekesini söküp alır. Ütünün ardından kıyafette kalan pudra bir fırça yardımıyla temizlenebilir.

Son safhada talimatlara uygun şekilde yıkanır ve böylece inatçı bir lekenin oluşması engellenmiş olur.

 

Diğer Yazılar

Online Halı Yıkama Nedir ?
Online Halı Yıkama Nedir ?

...

29 Ocak 2018
Türkiye’de Halı Yıkama Şirketleri
Türkiye’de Halı Yıkama Şirketleri

Evinizi ve...

29 Ocak 2018
En Ucuz Ev Temizliği Fiyatları
En Ucuz Ev Temizliği Fiyatları

Ev temizliği...

29 Ocak 2018
Evinizin güzel kokması için ...
Evinizin güzel kokması için ...

Eviniz Mis Gibi...

12 Mayıs 2017

Vakit!

Zamandan Tasarruf Edin
Artık Temizlik işi evlerde ofislerde ve iş yerlerinde temizlik şirketleri tarafından yapılarak zamandan kazanç elde edilmektedir. Buradan hareketle sunmuş olduğumuz temizlik faaliyetlerindeki hedef; Evlerde, bayanların ve ev halkının iş hayatından geri kalan zamanda, temizliğe harcayacakları zamanı, dinlenme ve eğlenmeye ayırarak kazanç elde etmeleridir.